Są osoby, które nie znają tego owocu, bo trudno odnaleźć go na stoisku z owocami i warzywami w supermarkecie. Zdarzają się w sklepach dżemy z aronii, czy aronia jako dodatek do soków, lub napoi, ale ilości produktów z aronią są wciąż znikome.
Problemem jest zapewne to, że musi wystąpić połączenie dwóch przymiotników – „smaczny” i „zdrowy” – aby owoc odniósł sukces na rynku. Owoc aronii jest cierpki i specyficzny w smaki. Jest jednak możliwe takie przetworzenie produktu, by na stałe zagościł na stole podczas spożywania posiłków w rodzinnej atmosferze. Witaminy i minerały znajdujące się w tym owocu, wpływają doskonale na ciało. Aronia posiada wiele witamin C, A, E, K, B2 B9 , a także minerały takie jak potas, fosfor, wapń , żelazo , molibden. Jest w niej tak wiele różnorodnych substancji, które trudno wymieniać, bo to chemiczne nazwy wiele nie mówiące przeciętnym ludziom, a to właśnie przeciętni ludzie powinni mieć do niej największy dostęp. Przeciwutleniacze występujące w aronii posiadają wspaniałe właściwości łagodzące skutki chemioterapii czy radioterapii.
Owoce, posiadają pozytywny wpływ na nadciśnienie tętnicze, na układ krążenia w tym naczynia krwionośne. Przyczyniają się do poprawy odporności i poprawy ochrony skóry, a także przeciwdziała stanom zapalnym, w tym wirusom. Co ciekawe, to osoby używające często komputera narażaj się na niekorzystne światło, a ten owoc doskonale wspomaga regenerację narządu wzroku. Owoce bardzo korzystnie działają także na koncentracje, czy nawet działania promieniowania ultrafioletowego..
To genialny dodatek do zastosowania, lecz należy pamiętać, że ona wspomaga nasz organizm, a nie jest lekarstwem na wszystkie dolegliwości, więc warto wciąż się doskonale odżywiać i mieć sporą aktywność fizyczną. Dziś Polska jest największym na świecie dostawcą tego owocu, bo niemal 60% produkcji na świecie wywodzi się z kraju nad Wisłą.
Wiele osób co narzeka na smak aronii może skorzystać z przetworzonych owoców w dżemach, lub sokach, albo winie, a takie jest produkowane już w Polsce, choćby w wytwórni win rzemieślniczych CYDROWIN. Sposób podania w winie, może interesować wiele osób, które zdają sobie sprawę, że spora część lekarstw w swoim składzie ma także alkohol, który wzmacnia działanie substancji z których jest lek stworzony. Zatem „na zdrowie”.
Strona zrobiona przy wsparciu 3glowy.pl
64-915 Jastrowie
ul. Boczna 20